Aktualności

BERKSHIRE HATHAWAY’S WARREN BUFFETT I CHARLIE MUNGER zdobywają serca dzieci z kolekcją Squishmallows

  • 13 maja, 2023
BERKSHIRE HATHAWAY’S WARREN BUFFETT I CHARLIE MUNGER zdobywają serca dzieci z kolekcją Squishmallows

Pokémon, Sonic the Hedgehog, Myszka Miki i inne ulubieni bohaterowie znalazły się w kolekcji Squishmallows. Teraz do kolekcji dołączają Warren Buffett i Charlie Munger z Berkshire Hathaway.

Oba modele Squishmallows zadebiutowały na dorocznym spotkaniu Berkshire Hathaway i były dostępne wyłącznie podczas Berkshire Hathaway Festival. Każdy pluszak przedstawia dwóch kultowych inwestorów z odrobiną osobowości. Squishmallow z wizerunkiem Buffetta ukazuje go trzymającego loda, podczas gdy Munger trzyma książkę z cytatami Benjamina Franklina.

Berkshire Hathaway nabyło właściciela Jazwares, firmę Alleghany Corp., w marcu za kwotę 11,6 miliarda dolarów. Jazwares to jedna z najszybciej rozwijających się firm zabawkowych w kraju, generująca ponad miliard dolarów sprzedaży ze Squishmallows i innych marek, takich jak Fortnite i Pokémon.

Buffett po raz pierwszy zaangażował się w branżę rozrywki dla dzieci dzięki serialowi animowanemu „Warren Buffett’s Secret Millionaires Club”, który miał premierę w 2011 roku. Berkshire Hathaway nabyło również Oriental Trading Co., Mindware i Peaceable Kingdom.